☰ menu - zakres usług

Jaki faktoring wybrać?

Faktoring wybiera wielu przedsiębiorców, którzy zaczynają interesować się pozyskaniem dodatkowego źródła finansowania. Na początkowym etapie, zastanawiają się jaki faktoring będzie dla nich najbardziej odpowiedni.

Przy dokonywaniu wyborów, warto sobie zadawać pytania. Kluczowe przy wyborze usługi faktoringu to:

Jaki jest cel pozyskania dodatkowego finansowania? Czy jest to poprawa płynności, czy potrzeba bezpieczeństwa? A może jest to wymóg długiego terminu płatności wymuszony przez naszego kontrahenta? Może, przedsiębiorstwo chciałoby użyć faktoringu do finansowania swoich zakupów? Zawsze warto jest porównać kilka dostępnych rozwiązań.

Kiedy prowadzisz swoją firmę od lat, w gronie sprawdzonych odbiorców, którzy zawsze terminowo realizują płatności, wówczas zastanawiasz się zapewne w jaki sposób szybciej odzyskać pieniądze zamrożone w fakturach sprzedażowych.

Dzięki zastosowaniu usługi faktoringu z regresem, następnego dnia po wystawieniu faktury firma otrzymuje swoje pieniądze, które może wprowadzić do obrotu uzyskując znaczny wzrost przychodu. Wówczas mimo konieczności dzielenia się marżą z Faktorem, uzyskany wzrost sprzedaży pozwala zwiększyć zyski firmy.

W przypadku, kiedy firma przede wszystkim chciałaby ograniczyć ryzyko niewypłacalności odbiorcy, idealnym rozwiązaniem będzie faktoring pełny.

Dzięki polisie ubezpieczeniowej, która jest integralną częścią umowy, Faktor, bierze na siebie ryzyko niewypłacalności dłużnika, pod warunkiem spełnienia wymogów określonych w polisie ubezpieczeniowej. Rozwiązanie to nie jest jednak dostępne dla wszystkich. Często ubezpieczyciele ograniczają nadane limity, które stają się mniejsze niż faktyczna współpraca z danym odbiorcą. Faktoring pełny jest również droższy, ponieważ koszt polisy jest kosztem, ponoszonym przez klienta.

W sytuacji, w której przedsiębiorstwo chciało by uzyskać finansowanie zakupów, dobrym wyborem obok kredytu, może być faktoring odwrotny.

Płatność zobowiązań handlowych przez Faktora, dokonywana jest w momencie przekazania faktury, lub terminie płatności wskazanym na fakturze. Może to pozwolić firmie uzyskać u dostawcy skonto, które w całości pokryje marżę faktora.

Kłopot w tego typu rozwiązaniach to zawsze kwestia zabezpieczeń. Faktoring odwrotny w całości opiera się bowiem na kondycji klienta. Jest więc traktowany tak samo jak kredyt. Może być dostępny tylko w pakiecie z faktoringiem klasycznym, lub przy zastosowaniu twardych zabezpieczeń.

W celu zabezpieczenia wszystkich potrzeb firmy, warto dokładnie dopasować umowę faktoringu. We współpracy z klientami, tworzymy często niestandardowe rozwiązania, będące połączeniem kilku standardowych usług.

Skontaktuj się z nami i wspólnie stwórzmy najlepsze dla Twojej firmy finansowanie.

masz pytania?

Podaj nr telefonu lub mail, skontaktujemy się z Tobą i pomożemy: